Naravoslovni dan "Živim zdravo"

V petek, 5. oktobra smo imeli učenci od 1. do 9. razreda naravoslovni dan »Živim zdravo«. Zbrali smo se v avli, kjer smo spoznali potek dejavnosti. Nato smo se odpravili v telovadnico z Dejanom iz plesne šole ZEKO. Dejan nas je pošteno ogrel, naučil koreografijo in pokazal nekaj break dance-a. Potem smo spoznali Antonijo Pavlin, ki se ukvarja z zvokom (zvočne kopeli, gongi, prvinski zvoki). Popeljala nas je v telovadnico, kjer smo se udobno namestili, ustvarili tišino in prisluhnili prvinskim zvokom. Antonija nas je popeljala v prijetno zvočno pravljico, ob kateri so nekateri tudi zadremali. Ob koncu so lahko učenci potipali in zaigrali na instrumente. Po malici smo se odpravili v svoje učilnice, kjer smo se dve šolski uri igrali socialne ali družabne igre. Zadnjo šolsko uro smo se spet zbrali v avli, kjer smo imeli proslavo, in sicer sprejem prvošolcev v šolsko skupnost. Učenci ostalih razredov so za njih pripravili krajši kulturni program, prvošolci pa so nam pokazali, kaj so se že naučili in izrekli šolsko obljubo.

Vodja Zdrave šole

Petra Jerič