Tehniški dan Varnost v prometu

V petek 9.10.2020 smo na Osnovni šoli Janeza Kuharja Razkrižje, za učence od 6. do 9. razreda, izvedli tehniški dan z naslovom Varnost v prometu.

Pri prvi uri so si učenci pogledali posnetke na temo varnosti v prometu in reševali delovne liste ter izvedli eksperiment z metom jajca v zaščitnem stiropoju in brez.

Drugo uro je dvočlanska komisija preverila tehnično izpravnost koles učencev.

Tretjo uro so si najprej v avli šole pogledali statistiko radarja postavljenega v Gibini, pozneje so se s kolesi zapeljeli tudi do radarja postavljenega v Veščici.

Četro uro so izdelali mapo občine Razkrižje in dodali kartice z opisi prometnih znakov in kartice z nasveti za obnašanje na izpostavljenih točkah.

Peto uro spoznali različne tipe koles in kako se odločiti za izbiro pravega tipa kolesa. Poimenovali so tudi sestavne dele koles.

Mitja Utroša