Tradicionalni slovenski zajtrk

Tretje petkovo jutro v novembru postaja res tradicionalno, saj že vrsto let vsi učenci in učitelji skupaj pozajtrkujemo. Na mizi imamo samo lokalno hrano, hrano naših pridnih domačinov, ki čez celo leto srkbno pripravljajo in pridelujejo kakovostna živila, kot so med, maslo, mleko, domači rženi kruh, jabolko. Zato na ta dan tudi obeležujemo dan slovenske hrane.

To jutro sta nam z igranjem na harmoniko in baletnim plesom prijetno ogrela srce brat in sestrica Žiga ter Polona Baumgartner. Polona je v kostumu kranjske sivke poletela in zaplesala. Katarina Šimonka je na humoren način skozi igrico opisala življenje te avtohtone podvrste čebele pri nas. Hvala vsem trem pridnim čebelicam naše šole.

Na zajtrku so se nam pridružili tudi domača čebelarja in predstavnici Občine Razkrižje.

Vabljeni na ogled utrinkov zajtrka.

Učiteljica Anita Danč Ismajlovič