"Živimo vrednote"

Učenci 2. in 5. razreda Osnovne šole Razkrižje smo se v šolskem letu 2015/2016 pridružili kampanji »Živimo vrednote«, ki poteka v okviru projekta »Izobraževanje za pravično družbo«.

Osnovi cilj projekta je skupno vplivati na spremembe v vzgojno-izobraževalnem sistemu, v katerem bi se odražala vizija družbe, ki temelji na principih socialne pravičnosti in enakopravnosti, družbe, ki promovira mir in spravo, opogumlja otroke, da imajo sanje in vizijo ter gradijo svojo prihodnost.

Zakaj smo se pridružili projektu?

Naši otroci ne potrebujejo le znanj in spretnosti – potrebujejo tudi vrednote, ki jih bodo vodile skozi življenje in jim pomagale pri sprejemanju pravih odločitev ter grajenju boljšega sveta zase in za druge. Sreča, zdravje, spoštovanje, solidarnost in mir so samo nekatere od vrednot, ki jih je potrebno prenesti na naslednje generacije.

S pomočjo Koledarja vrednot smo vsak mesec organizirali dejavnosti, ki promovirajo vrednoto posameznega meseca.

Na spletu si lahko ogledate naše aktivnosti, ki so bile izbrane kot dobri primeri prakse za objavo širši okolici.

Z dejavnostmi bomo nadaljevali tudi v naslednjem šolskem letu 2016/2017.

Vabljeni k ogledu utrinkov! (glej dejavnosti)

Učiteljici Petra Žibrat in Bojana Pergar Stolnik